BELYSNING / Bordslampor / Skrivbordslampor 10695090
*
nr 1069 5090
Skrivbordslampor
Ett par, Mässing, 50/60-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 18:05:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 17:54:31
1
Vinnande bud
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor metall mässing skrivbordslampor
-
7052 Bordslampa
Strindbergsmodell, nutida, Cottex. Höjd: 30 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:16
-
7162 Bordslampfot
mässing. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:49
-
7138 Bordslampfot
Orrefors, Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. RD ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:49
-
7166 Bordslampor
ett par, mässing. Höjd: 79 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:42
-
7132 Bordslampor
Ett par, trä och metall. Höjd: 38 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:44
*
Skrivbordslampor
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5090
Skrivbordslampor
Ett par, Mässing, 50/60-tal
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 17:54:31 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
14 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor metall mässing skrivbordslampor
-
7052 Bordslampa
Strindbergsmodell, nutida, Cottex. Höjd: 30 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:16 -
7162 Bordslampfot
mässing. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:49 -
7138 Bordslampfot
Orrefors, Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. RD ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:49
-
7166 Bordslampor
ett par, mässing. Höjd: 79 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:42 -
7132 Bordslampor
Ett par, trä och metall. Höjd: 38 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:44